בלוג

פיתוח פטנטים – צורך אמיתי ולא מותרות

בעולם המודרני, הרודף אחר החידוש הבא והגאדג'ט שיעשה את חיינו פשוטים וקלים, ישנם הרבה מאוד פיתוחים וחידושים הנוצרים מתוך זיהוי צורך אמיתי וחיוני, כזה אשר אמור להציל חיים.

בשנים האחרונות התעורר הצורך בפיתוח מענה לתופעה מדאיגה ומזעזעת של השארת תינוקות ופעוטות ברכבים – ההורה המודרני מאוד עסוק וטרוד וכאשר הוא מסיע את ילדו חסר הישע, הוא שוכח כי העולל נמצא ברכב, מגיע לחניית העבודה נועל את האוטו ומתחיל בעמל יומו. הזוועה מתבררת רק לאחר מספר שעות (כאשר צריך להוציא את הילד מהגן…), ואז בדרך כלל כבר אין מה לעשות!

האבסורד הוא שיצרני הרכב מצאו דרכים להתריע בפנינו כאשר מערכת כלשהי ברכב לא עובדת וכך כאשר השארנו את האורות דולקים נשמע צפצוף, אם התחלנו נסיעה כאשר אחת הדלתות לא סגורה או כאשר לא כולם חגורים בחגורת הבטיחות, אותו צלצול מושיע מנעים לנו את זמננו. אבל אם שכחנו משהו ברכב – משהו בעל נפח, חום ומשקל – הרכב שותק!

ואכן, בשנים האחרונות פותחו לא מעט מוצרים אשר אמורים לתת מענה ולמגר את התופעה המחרידה הזו – ישנן מערכות אשר באמצעות חיישנים שונים או מערכת של מקלט ומשדר מסוגלות לזהות הימצאותו של אותו "גוף נשכח" – הלוא הוא אותו תינוק קטן ואהוב שלנו, ברכב ואת התרחקותו של הנהג. במצב כזה המערכת שולחת התרעה כזו או אחרת, אשר אמורה לעורר את תשומת ליבו של אותו "מבוגר אחראי".

אם כן , מדוע מערכות אלו לא מיושמות בכל הרכבים?

האם השארת אורות דולקים מסוכנת יותר מאשר השארת ילד ברכב?

או אולי המערכות שפותחו לא נותנות את התוצאה המבוקשת באופן כלכלי, אמין ויעיל?

חשוב לזכור כי המצאה טובה (פטנט…) היא כזו אשר יודעת לתת מענה טכנולוגי חדשני וייחודי, מענה אמין ויעיל ומעל הכל – הוא חייב להיות כלכלי!

מערכת חדשה, טובה ככל שתהיה, אם העלות שלה אינה ריאלית, אין לה יכולת הישרדותית בשוק הצרכני.

למרות שישנם בשוק כבר לא מעט מוצרים בתחום, עדיין יש מקום לפיתוחים נוספים

ומי יודע – אולי ההמצאה שלך תהיה האקזיט הגדול הבא?!

פוסטים אחרונים

לתיאום פגישה 052-8330373